GMi kahjum kasvas neljandas kvartalis ligi 50 korda

Annika Matson 26. jaanuar 2006, 15:41

USA autotooja General Motorsi mullune neljanda kvartali kahjum oli 4,8 miljardit USA dollarit, vahendas Bloomberg.

Aasta varasemas neljandas kvartalis oli kontserni kahjum 99 miljonit dollarit.

Maailma suurim autotooja GM teatas seega viiendast järjestikusest kvartalikahjumist ja esimesest kogu aasta kahjumist alates 1992. aastast.

GMi juht Rick Wagoner on lisaks sellele, et kliendid eelistavad GMi autodele Jaapani autotootjate autosid hädas ka liiga kõrgete kulutustega töötajate tervishoiule. GMi turuosa on hetkel USAs madalaim alates 1925. aastast.

'GM jookseb rahast tühjaks kiirusega umbes kaks miljardit dollarit kvartalis,' ütles USA investeerimispanga Gimme Credit Publicationsi analüütik Shelly Lombard.

Miljardär Kirk Kerkorian on tänase seisuga taas oma osaluse GMis suurendanud 9,9 protsendini. Tänavu aasta alguseks oli tema osalus GMis maksutulude optimeerimise eesmärgil langenud 7,8 protsendini. Ta on autotootja suuruselt neljas aktsionär.

Kerkorian on avaldanud Wagonerile survet, et ta kulud kiiresti kontrolli alla saaks. Sealjuures võiks ta vähendada väljamakstavaid dividende.

Täna ajalehes The Wall Street Jornal avaldatud intervjuus ütles USA president George W. Bush muu seas, et USA autotootjad Ford ja GM võiksid tõsisemalt tegeleda nõudlusele ja oludele vastavate automudelite arendamisega, mitte lunida Washingtonist abi nende töötajate suurte pensioniprobleemide lahendamisel.

'Oleme USA suuremate autotootjatega arutanud uute ja säästlikemate kütusesüsteemide arendamist, mis teeks autotootjad konkurentsivõimelisemaks, aga arutluse alt olema välja jätnud firma rahastamisprobleemid,' ütles Bush.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing