PM: Riho Sõrmus: maantee Tallinna ja Tartu vahel saab valmida ainult jupikaupa

26. jaanuar 2006, 08:04

Maanteeameti juhi Riho Sõrmuse sõnul ehitatakse Tallinna–Tartu maantee neljarajaliseks lõikude kaupa, kus on kõige tihedam liiklus ja enim õnnetusi.

Maanteeamet on kogu aeg rääkinud, et Tallinna–Tartu maantee neljarajaliseks ehitamiseks peaks seal keskmine liiklussagedus olema vähemalt 6000 autot ööpäevas, kuid et tegelikult on see justkui alla 4000. Samas näitab ameti enda uuring, et seal sõidab keskmiselt 7475 autot ööpäevas, kirjutab Postimees.

„Ühes kohas enne Tartut on liiklusintensiivsus alla 4000 (3630 – toim). Selle numbriga opereerimine on meie (maanteeameti – toim) planeeringute või projekteerimise osakonna argument, et Tallinna ja Tartu vaheline transiit on 3600 sõidukit ööpäevas. Ei saa ju öelda, et nende linnade vahel sõidab 7000 autot,” ütleb Sõrmus.

„Meie vaatame Tallinna–Tartu maanteed täpselt liiklusintensiivsuse lõikude kaupa. Ja nende järgi planeeritakse tööde alustamist sel maanteel,” rääkis Sõrmus. „Me ei hakka Tallinna–Tartu maanteed mitte mingil juhul neljarajaliseks ehitama selle koha pealt, kus liigub alla 4000 auto. Töid teeme seal, kus on kõige suurem liiklusintensiivsus ja kõige rohkem liiklusõnnetusi.”

„See peaks vist olema ka arusaadav, et nii pikka trassi, kui seda on Tallinna–Tartu maantee, lihtsalt ei ole võimalik ühekorraga valmis teha, selleks napib jõudu, raha jpm,” lisas Sõrmus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing