PM: Tallink City naabrus meelitab ärimehi

26. jaanuar 2006, 08:13

Lasnamäele kavandatav Tallink City on tekitanud huvi naabruses tööstuspargi kruntide vastu, kuid paljud ettevõtjad on saanud linnalt eitava vastuse.

«Hotelliärimeestel võib ju olla huvi ja nad võivad pakkuda ka mitmekordset hinda, kuid Lasnamäe tööstusparki saavad krundi osta vaid tootmisettevõtted,» kommenteeris Postimehele Tallinna ettevõtlusameti juhataja ning tööstuspargi nõukogu esimees Kairi Teniste. «See ei ole mingi kinnisvaraarendus.»

Reeglite järgi võib tööstusparki koha saada tootmisettevõte, mille tegevus sobib linnakeskkonda, mis loob võimalikult palju uusi töökohti ning pakub müügikonkursil parimat hinda.

Kuna ala on hea asukohaga suurte teede ääres, on kruntide alghind suhteliselt krõbe – 550 krooni ruutmeeter.

Lasnamäe tööstuspargi 18 krundist on kolmel müügikonkursil 12 omaniku leidnud. Eilsel istungil andis linnavalitsus nõusoleku ligi 6000 ruutmeetri suuruse maatüki müümiseks 4,42 miljoni krooni eest firmale ESTEL Elektroonika.

ASi Lasnamäe Tööstuspark juhataja Rein Pinn märkis, et temaga on kontakti võtnud ka mõned üllatushuvilised. Nende pakkumised tavaliselt tööstuspargi nõukogus läbi ei lähe, sest tegemist on firmadega, kes püüavad kõrvale hiilida tootmistegevuse tingimusest. «Meil on väga ranged nõuded, millest me ei tagane,» ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing