Linnavolikogu kergitas Olümpia hotelli vastas asuvate kinnistute alghinda

27. jaanuar 2006, 09:01

Tallinna linnavolikogu otsustas eile tõsta Olümpia hotelli vastas asuvate kinnistute alghinna 78 miljonilt kroonilt 240 miljonile kroonile.

'Tegemist on kinnisvaraarendajate seas väga suurt huvi äratava alaga,' põhjendas alghinna tõstmist abilinnapea Taavi Aas pressiteates. 'Esmalt määratud alghind on ilmselgelt liiga tagasihoidlik, ei saa ju lubada linna vara poolmuidu loovutamist.'

Juhkentali tn 1b, Juhkentali tn 3D ja Juhkentali tn 3E kogupindalaga 7384 m2 müüakse avaliku kirjaliku enampakkumise korras. Hoonestamata äri- ja elamumaa sihtotstarbega kinnistute ostu-müügileping sõlmitakse pakkujaga, kes teeb kõige kõrgema pakkumise kõigile kinnistutele kokku.

Maa-alale, kus kinnistud asuvad, on kehtestatud detailplaneering, mis näeb ette kruntide liitmise ning hoonestamise. Vastavalt OÜ Rein Murula arhitektuuribüroos koostatud detailplaneeringule hoonestatakse enampakkumisele pandavad kinnistud koos naaberkinnistutega Juhkentali tn 9c, Liivalaia tn 36, Liivalaia tn 36a ja Liivalaia tn 34. Enamus krunte liidetakse üheks suureks multifunktsionaalse sihtotstarbega maaeralduseks.

Linna kinnistute müükipaneku vaidlustanud naaberkinnistute omanik aktsiaselts KC Grupp on need nüüdseks maha müünud. KC Grupi väitel tohib linnaga 1999. aasta novembris sõlmitud ühise tegutsemise lepingu kohaselt linna ja KC Grupi kinnistuid võõrandada vaid ühiselt.

'Enam ei ole linna kinnistute eraldi müükipanekul takistusi, sest asja arutanud kohus võttis nende müüki takistava tõkendi maha,' ütles abilinnapea Taavi Aas. 'Järelikult ei olnud KC Grupi kaebus piisavalt põhjendatud. Küllap oli ka kinnistute mahamüümine tingitud sellest, et nad tunnetasid protsessimise perspektiivitust.'

Aasa sõnul ei ole linnale kuuluvate kruntide omanikuvahetus takistuseks ala detailplaneeringujärgsele ühisarendamisele. 'Kehtiv detailplaneering on siduv ka kruntide uuele omanikule,' põhjendas Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing