PM: Korterite hinnatõus on aasta algusest peatunud

27. jaanuar 2006, 08:08

Eelmise aasta hullumeelne kinnisvara hinnaralli on maha rahunenud, sest juba vähemalt kuu aega on hinnad püsinud ühel tasemel.

Korterite hinnatõus oli eelmisel aastal paaris suuremas linnas ning eelkõige Tallinnas nii kiire, et kinnisvarafirmadel oli suuri raskusi hinnatabelite koostamisel ning turuväärtuse arvestamisel – korterile võis küll hindamisakti teha, kuid juba paari nädala pärast oli selle väärtus juba hoopis teine, kirjutab Postimees.

Poolest detsembrist alates ei ole hinnad sisuliselt enam tõusnud ning püsivad suhteliselt aktiivsest turust hoolimata samal tasemel. Keskmine ruutmeetri hind on Tallinnas ligi 23 000 krooni.

Kinnisvarafirma Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul hinnalanguseks siiski survet ei ole, sest uuselamutesse on jätkuvalt raske kortereid saada ning need ostetakse ja broneeritakse veel tükk aega enne majade valmimist. «Jaanuar on ikka olnud pisut vaiksema aeg ning turu käitumist on parem analüüsida veebruari lõpus,» lisas ta.

Kinnisvarafondi EE REIT tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul on kinnisvarakrahh kõikjal käinud ühte jalga makromajandusliku olukorraga – kui kosub riigi majandus, siis kosub ka kinnisvaraturg, läheb aga majandusel halvasti, siis teevad vähikäiku ka korterite hinnad.

Nii usutakse, et aasta lõpuks on korterite hinnad kasvanud kuni 15 protsenti ning pakkumine on ikka nõudlusest pisut väiksem. Lauguse sõnul kehtib see siiski Tallinna ja teiste suuremate linnade kohta.

Järgmiseks trendiks kinnisvaraturul võib olla see, et inimesed hakkavad hiljuti ostetud kinnisvara ümber vahetama.

Selle põhjuseks on tõsiasi, et seni on paljud ostnud endale koduks korteri, mille nad parasjagu kätte on saanud, mitte selle, mis neile tõeliselt ka meeldiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing