Toll avastas sõiduki gaasiseadmesse peidetud salasigaretid

Gert D. Hankewitz 27. jaanuar 2006, 10:56

Maksu- ja Tolliameti töötajad avastasid eile üle kahe kasti salasigarette, mis olid peidetud sõiduki gaasiseadmesse, teatas ameti pressiesindaja.

Lõuna maksu- ja tollikeskuse tollikontrolli töötajad teostasid eile riskianalüüsile tuginedes tollikontrolli kell 7.50 Venemaalt Eestisse tulnud sõidukile Volga, mida juhtis 26. aastane Nikolai.

Kontrolli tulemusena avastati kokku 18220 Vene maksumärkidega sigarette North Star, mis olid peidetud sõiduki gaasiseadmesse ning sõiduki tagumise istme ja pagasiruumi vahele ehitatud peidikusse.

Toll alustas juhtunu suhtes väärteomenetlust.

Samuti avastati eile Koidula piiritollipunktis Venemaalt tulnud sõidukist veel 9600 Vene maksumärkidega salasigaretti, mis olid peidetud juhi ja pagasiruumi vahelise seina vahele. Lisaks oli kaubiku kaubaruumi osa ja põhja vahele jäetud 5 cm laiune vahe, kuhu on samuti võimalik peita sigarette, kuid sel korral oli see tühi.

Maksu- ja Tolliamet hoidis 2005. aastal tollikontrolli tegevusega ära kokku ligi 27,4 miljoni krooni suuruse kahju tekkimise riigile. Suurimad juhtumid olid seotud sigarettide või alkoholi salakaubaveoga, kus ühel juhtumil üritati sisse tuua üle 6 miljoni salasigareti ja teisel juhul üle 20 000 pudeli viina.

Tollikontrolli tulemusel avastati 2005. aastal kokku 9,8 miljonit salasigaretti ja 14,9 tuhat liitri alkoholi (teisendatuna absoluutalkoholiks).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing