Virumaa Teataja: Jäätmetehas ootab ikka luba

27. jaanuar 2006, 08:26

Väike-Maarja vallavolikogu tahab muuta kehtetuks mitu 2002. a loomsete jäätmete tehase detailplaneeringu nõuet, mis takistavad tehasel saamast töötamisluba.

Väike-Maarja loomsete jäätmete tehas avati pidulikult täpselt aasta tagasi, proovitöö tehti seal juba 2004. aasta augustis. Seni ei ole tehasel aga töötamiseks vajalikku kompleksluba, kirjutab Virumaa Teataja.

Väike-Maarja vallavolikogu arutas kolmapäeval, kas muuta kehtetuks mitu tehasele seni detailplaneeringuga kehtestatud tingimust. Tahetakse loobuda ka nõudest ehitada tehasele 90meetrine korsten, mis tagaks avarii korral jäätmete töötlemisel tekkiva haisu hajumise. Põhjenduseks tuuakse, et nüüd kasutatakse õhu puhastajana termooksüdeerijat, mille puhul tuleb haisuga toime ka 25meetrine korsten.

Probleemid, millega tehases maadeldi eelmise aasta jaanuarist augustini, olid seotud hankijafirma paigaldatud vale signaalkaabliga. Tänaseks on kaabel välja vahetatud ja tehtud ka termooksüdeerijale mitu täiendust. Volikogus seletusi andnud jäätmetehase juht Peeter Maspanov avaldas lootust, et nüüd saab tehas kasutusloa taotlusele positiivse vastuse.

Peeter Maspanov luges üles tehases viimasel ajal tehtud täiendusi, alates süsteemi paigaldatud UPSidest, suruõhu süsteemi täiendamisest ja väiksematest töödest. Tehasejuhi sõnul on tänaseks loodud otsekontaktid ka termooksüdeerija tootnud tehasega.

Väike-Maarja valla keskkonnanõuniku Leie Arula sõnul ei ole tehases viimasel ajal olulisi rikkeid olnud ja ka haisu kohta pole valda kaebusi tulnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing