Maksuamet ootab koolitusasutustelt andmeid

ÄP 30. jaanuar 2006, 00:00

Maksu- ja tolliameti andmeil oli eelmiseks kolmapäevaks neile oma klientide kohta andmed esitanud vaid veerand koolitusasutustest, keda seadus selleks kohustab.

Tagamaks klientide kiire teenindamise tulude deklareerimisel ja tulumaksu tagastamisel, palub maksu- ja tolliamet kõikidel asutustel, kellel on andmete esitamise kohustus, kuid kes seda siiani teinud ei ole, kindlasti info edastada.

Koolitusasutused, kellele tehtud kulutusi võib maksumaksja oma tuludest maha arvata, peavad vastavalt seadusele 1. veebruariks maksuhaldurile esitama info maksumaksjate poolt tehtud kulutuste kohta. Maksu- ja tolliamet kannab need andmed maksumaksjate eeltäidetud tuludeklaratsioonidele.

Andmete edastamine maksuhaldurile on oluline, kuna ainult siis, kui eeltäidetud deklaratsioonil on olemas kõik andmed inimese tulude ja kulude kohta, on võimalik tulumaks klientidele kiirelt tagastada, rõhutas maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk.

Näiteks, kui koolitusfirma jätab oma klientide andmed maksuhaldurile esitamata või neis esinevad vead, siis on andmed puudulikud ka füüsilise isiku eeltäidetud deklaratsioonil ning seetõttu on takistatud enammakstud tulumaksu kiire tagasisaamine.

Deklaratsioonide tähtajaks esitamata jätmisel võib maksuhaldur vastavalt seadusele rakendada sunniraha või määrata rahatrahvi.

Lisainfo: www.emta.ee ja infotelefon 1811.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing