Poola näitusehalli varingus hukkus üle 60 inimese

ÄP 30. jaanuar 2006, 00:00

Poola presidendi Lech Kaczynski sõnul on ohvrite arv tõusnud 66ni.

"Praegustel andmetel, mis ei tohiks enam muutuda, on katastroofis hukkunuid 66," ütles president telekanalis TVN 24 üle kantud otseesinemises. Ta lisas, et hukkunutest kaks on lapsed ja kaks välisriigi kodanikud.

Päästekoerte rühma juhi Jan Woloszyni sõnul "ei leidnud koerad enam rusude vahel elumärke". Päästjate hinnangul võib rusude all olla veel kümneid vigastatuid, kuid külma ilma tõttu (-15 kraadi) pole neil enam praktiliselt ellujäämisvõimalust. Päästjad üritasid rusude vahele lasta sooja õhku, lootes vähendada võimalike vigastatute alajahtumist.

Haiglate andmetel on vigastatute seas ka viis sakslast, üks t?ehh ja üks belglane.

Poola valitsus kuulutas pühapäeva rahvuslikuks leinapäevaks.

Tuletõrje- ja politseiametnike hinnangul põhjustas õnnetuse hoone katusele kogunenud lume raskus. Asutuse juht aga kinnitas Poola televisioonile antud intervjuus, et töötajad on regulaarselt käinud katuselt lund puhastamas.

Politsei andmetel viibis hallis õnnetuse hetkel kuni tuhat inimest. Arvatakse, et kokkuvarisenud katuse all on veel lõksus kuni 100 inimest. Päästjad olid mitmetega neist mobiiltelefoniühenduses.

"Me kuulsime nagu praksatust ja purunemise heli. Inimesed läksid kohe paanikasse, kui mõistsid, mis toimub," kirjeldas üks haiglasse viidud tunnistajatest kohalikule telejaamale.

Eile jätkusid päästetööd, kuhu oli kaasatud üle 1000 politseiniku, tuletõrjuja, sõduri ja kaevuri, ning lõplikku ohvrite arvu ei osanud politsei veel öelda. Mitmed vigastatud on haiglas raskes seisundis.

Laupäeva õhtul saabus õnnetuspaigale ka Poola peaminister Kazimierz Marcinkiewicz.

Hallis toimus kirjatuvide näitus, mida oli vaatama saabunud ka palju väliskülalisi Hollandist, Belgiast, Saksamaalt ja Ukrainast.

Jaanuari algul hukkus Lõuna-Saksamal jäähalli katuse varingus 15 inimest. T?ehhis sai vigastada üks naine, kui osa hoone katusest lume raskuse all kokku varises.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing