Eesti Raudtee leppis kokku kahe ametiühingu palgatõusus

30. jaanuar 2006, 14:32

Eesti Raudtee tõstis täna uue kollektiivlepinguga Eesti Vedurimeeste Kutseliidu ja Eesti Raudteelaste Ametiühingu vedurimeestest liikmete palku 10 protsenti.

Eesti Vedurimeeste Ametiühinguga (EVA) kokkuleppele ei jõutud.

Eesti Raudteed läbirääkimistel esindanud tegevdirektori asetäitja Riivo Sinijärve sõnul toimusid seekordsed läbirääkimised üldjoontes tsiviliseeritult, kuigi läbirääkimiste käigus hakkas üha rohkem tunduma, et EVA soovib need järjekordselt ummikusse ajada.

“Kahjuks üllataski Eesti Vedurimeeste Ametiühing meid vahetult enne kokkuleppe saavutamist 31 uue ja valdavalt vastuvõetamatu nõudmisega, mistõttu oleme nüüd sunnitud läbirääkimisi plaanitust pikemalt jätkama. Samal ajal oleks palgatõus ja muude hüvede saamine ka kõigi teiste vedurimeeste jaoks edasi lükkunud EVA-ga peetavate läbirääkimiste võrra. Me ei saanud aga lubada vedurimeeste huvide kahjustamist ühe ametiühinguliidri ambitsioonide arvelt,” sõnas Sinijärv.

Vastavalt palgaseadusele tuleb ettevõttel tagada võrdsed tingimused kõikidele vedurimeestele, sõltumata ametiühingusse kuulumisest.

ERAÜ ja EVKLiga sõlmitud kollektiivlepingute kohaselt tõuseb vedurimeestel palk keskmiselt 10 protsenti ja neile laienevad täiendavad sotsiaalsed garantiid. ERAÜ ja EVKL nõustusid ka tegema koostööd Eesti Raudteega vedurikütuse tarbimise kokkuhoiuks.

Eesti Vedurimeeste Kutseliidu esimehe Tõnu Väädi sõnul oli oluline teema vedurimeeste töö- ja puhkeaja korraldamine.

“Lühem puhkeaeg on tegelikult ka vedurimeeste endi huvides. 11 tundi peetakse puhkeajana ülemäära pikaks, lisaks vähendaks see vedurimeeste sissetulekuid,” ütles Väät.

Vastavalt töö- ja puhkeajaseadusele võib vedurimeeste töövahetuste vaheline puhkeaeg olla lühem kui 11 tundi, kui see on kokku lepitud kollektiivlepingus.

“Käesolevaga on kõigi kolme ametiühinguga selline kokkulepe sõlmitud, kuid EVA üheks uueks nõudmiseks oli hakata seda edaspidi kokku leppima iga kolme kuu tagant läbi tööinspektsiooni. Töö- ja puhkeajaseadus sellist korraldust ette ei näe ja töökorralduse seisukohast oleks see täiesti jabur,” rõhutas Sinijärv.

'Sama asjatundmatu on EVA esimehe väide, et vedurimehed teevad 40 tunniseid töövahetusi, Eesti Raudteel ei tee ükski töötaja selliseid töövahetusi,' lisas Sinijärv.

ERAÜsse ja EVKLi kuulub üle 200 Eesti Raudtee vedurimehe, EVAsse ligi 160 vedurimeest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing