PM: Eestlaste toidulaud võib saada uue järelevaataja

30. jaanuar 2006, 07:01

Valitsus kaalub praegu kolme ministeeriumi vahel jaotatud toiduohutuse järelevalve panemist ühe asutuse õlule.

Paljuski ELi suundade toel on valitsuse otsusel moodustatud komisjonis praegu arutlusel küsimus, kas toiduohutusealase järelevalve peaks koonduma ühe ministeeriumi alla või peaks sellega jätkama põllumajandusministeerium veterinaar- ja toiduameti (VTA) kaudu ning sotsiaalministeerium tervisekaitse inspektsiooni (TKI) näol, kirjutab Postimees.

Samade probleemidega tegeleb tarbijate kaebuste korral ka tarbijakaitseamet, mis kuulub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi alla.

VTA, kelle vastutusele võib tulevikus minna kogu toiduohutuse teema, kontrollib praegu toiduainetööstusi, põllumajandusettevõtteid ja hulgiladusid. TKI vastutab aga kaubanduse ja toitlustusettevõtete eest.

Ministeeriumide asekantslerite kinnitusel ei ole midagi veel otsustatud ning praegu toiduohutusega seotud asutuste töötajatest koosnev töögrupp alles kaalub, kas seniseid rolle on mõtet ümber jaotada või peaks need jääma endiseks.

Komisjon peaks valitsusele oma seisukoha teatama märtsi alguseks, muutusi pole aga oodata enne järgmise aasta keskpaika. Nii kaua tuleb lahendada personaliküsimused ning TKI peab veterinaarametile üle andma kogu oma oskusteabe.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Toivo Nõvandi sõnul oleks teema ühe ametkonna alla viimise eeliseks see, et kogu toidu teekond ostjani on ühe ja sama asutuse kontrolli all ning kaob võimalus, et erinevate poolte töö võib mingil põhjusel lünklikuks jääda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing