Pärnu PM: Uue kunsti muuseumi saatus lahtine

30. jaanuar 2006, 07:37

Aktsiaseltsi Chaplin ja Pärnu linna vahel eelmise sajandi viimase aastakümne algul sõlmitud 15 aasta pikkune rendileping lõpeb järgmise aasta oktoobris.

Pärnu linn aga soovib hoone juba tänavu koos seda koormava rendilepinguga ära müüa.

Mark Soosaar, kes on Pärnu just seal tegutseva muuseumi ja hulgaliste näitustega maailmakaardile viinud, on linna käitumisest väga solvunud, kirjutab Pärnu Postimees.

“Ma ei taha uskuda, et abilinnapea Margus Tammekivi, kes kuulub uue kunsti muuseumi nõukokku, hääletas sellise otsuse poolt,” kahtleb ta. Niisamuti ei usu ta, et abilinnapea Cardo Remmel oleks sellise otsuse pooldaja.

Soosaar ei ole müügiga nõus isegi mitte juhul, kui linnavalitsus lubab talle muuseumi tarvis uued ruumid leida. “Seda, mis kollektsioonist saab, otsustab meie nõukogu,” ütles Soosaar.

“Ei usu, et pärnakad nõustuksid 13 aasta jooksul kogutud kunstikollektsiooni (Yoko Ono, Picasso, Kostabi, Corneille’, Rustini, Lucie-Smithi teosed suurest maailmast ja meie elavate klassikute Mudisti, Elkeni, Arraku, Okase, Põldroosi, Lapini ja teiste looming) Manija saarele maapakku kolimisega,” väidab ta.

Linnapea Mart Viisitamm kinnitab, et hoone müükipanekul on arvestatud vaid majanduslikke kaalutlusi, Soosaart kiusata ei soovi keegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing