Sampo pakub Ladina-Ameerika ja USA aktsiaturgudega seotud riskivaba investeerimishoiust

Annika Matson 30. jaanuar 2006, 12:16

Sampo pakub Ladina-Ameerika ja USA aktsiaturgudega seotud riskivaba investeerimisvõimalust, teatas pank.

Minimaalne hoiustatav summa on kas 3000 eurot (46 940 kr) või 3000 dollarit (38 430).

Alates tänasest pakub Sampo Pank aktsiate hinnaarengutega seotud uut hoiust. Kolme aastase hoiuse intress, alguspäevaga 15. veebruar, on seotud Ladina-Ameerika ning Ameerika Ühendriikide aktsiaturgude liikumisega järgmise kolme aasta jooksul. Hoiuseintressi arvutamise aluseks on aktsiahindade tõus - Ladina-Ameerika aktsiaturuga seotud hoiuse puhul 70% ning USA aktsiaturuga seotud hoiuse puhul 30% ulatuses hoiuse alusvarast.

Hoiuselepingut on võimalik sõlmida nii eurodes kui ka USA dollarites. Sõltuvalt investori poolt valitud valuutast ning tasutavast täiendavast riskitasust, makstakse intressidena välja 26-86% vastavate aktsiate kallinemisest.

Uus hoius on eelkõige mõeldud investorile, kes usub Ladina-Ameerika aktsiaturgude kasvupotentsiaali järgmise kolme aasta jooksul, kuid kes arvestades piirkonna majanduspoliitilist ning korporatiivset läbipaistmatust, ei soovi otse sealsele aktsiaturule siseneda. Just nende kartuste leevendamiseks tagab käesolev hoius investori poolt deposiiti paigutatud vahendite säilimise 100% ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing