Tallinn tahab luua Euroopa Rohelise pealinna tiitli

30. jaanuar 2006, 10:27

Tallinna ettepanek on seada sisse Euroopa Rohelise pealinna tiitel , mille saaks igal aastal Euroopas keskkonnahoiu alal kõige enam silmapaistnud pealinn.

Euroopa linnad teevad järjest enam jõupingutusi linnakeskkonna inimsõbralikumaks muutmisel. Keskkonnahäiringute vältimiseks ja nende mõjutamiseks läbi majanduslike mehhanismide on rakendatud erinevaid algatusi.

Linnapea Jüri Ratase sõnul on kavas välja töötada Rohelise pealinna statuut.

'Rohelise pealinna staatuse saanud pealinnal on võimalus keskkonnakaitseliste tegevustega parandada oma rahvusvahelist mainet olles oma tegevusega keskkonnasäästlike projektide algatajaks,' ütles Ratas.

Paljud linnad on ühinenud Aalborgi Hartaga ning selle alusel võetud kohustustega teinud palju linnakeskkonna seisundi parandamiseks.

Täna tutvustab linnapea Jüri Ratas Tallinna Linnavalitsuse istungite saalis Euroopa Rohelise pealinna ideed, mille eesmärgiks on ökoloogiliselt puhta linnakeskkonna väärtustamine ja säästva arengu alase tegevuse tunnustamine.

Rohelise pealinna initsiatiivgrupi koosolekule on palutud osalema enam kui 40 spetsialisti erinevatest eluvaldkondadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing