Tele2 tellib Siemensilt 3G võrgu

30. jaanuar 2006, 13:10

Eesti suuruselt teine mobiilsideoperaator Tele2 Eesti AS ja Siemens Communication Group sõlmisid reedel tarnelepingu 3G võrgu ehitamiseks Eestis.

Tele2 juhatuse esimehe Toomas Tiiveli sõnul jätkab Tele2 investeeringuid teenuste arendusse ja kvaliteeti, alustades lisaks GSM võrgu jätkuvale arendamisele käesoleval aastal ka kiiret andmesideteenust võimaldava 3G võrgu väljaehitamist.

„Siiski on võrgu ehitamine asja tehniline pool, vähemalt sama oluline on, kuidas uus tehnoloogia kliendile arusaadavalt ja mugavalt ellu juurutada ning 3G teenused äriliselt edukaks muuta. See saab olema suur väljakutse kõikide operaatorite jaoks,” rääkis Tiivel.

„Vaid mõned kuud tagasi alustasime Tele2 3G võrgu väljaehitamist Lätis. Meil on hea meel, et koos Siemensiga on 3G teele astunud ka Tele2 Eesti, ning et meil on võimalus läbi oma infrastruktuuri luua alus tuleviku andmesideteenustele,” sõnas Siemens Communication Groupi mobiilsidevõrgu divisjoni president Cristoph Caselitz.

3G ehk kolmanda põlvkonna mobiilside annab võimaluse kiireks andmesideks, mille tulemusena saab mobiiltelefoniga edastada näiteks liikuvaid pilte ja videoklippe.

Lisaks 3G tehnoloogiale tarnib Siemens Tele2 Eesti ASile GSM võrgu seadmeid ning muud tehnoloogilist varustust ning täiustab olemasoleva võrgu valmisolekut 3G tööks.

Eesti suuruselt teine mobiilsideoperaator Tele2 Eesti AS kuulub üleeuroopalisse Tele2 telekommunikatsiooniettevõtete kontserni, mis pakub teenuseid enam kui 30 miljonile kliendile 25 riigis. Tele2 eesmärk on pakkuda parima hinnaga teenuseid nii era- kui äriklientidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing