Venemaa taastas gaasiühenduse Gruusiaga

30. jaanuar 2006, 11:02

Venemaa parandas eile õhtuks Gruusiat ja Armeeniat maagaasiga varustava gaasijuhtme ja taastas gaasitarned, kirjutab PM Online.

Mozdok-Tbilisi gaasijuhet pidi toimuva maagaasi transpordi taastumisest teatas eile õhtul juhtme parandamist juhtinud Kavkaztransgas.

Gruusia energiakriis algas 22. jaanuaril, kui tundmatute isikute korraldatud plahvatused lõhkus lõigu Mozdok-Tbilisi gaasijuhtmest Põhja-Osseetias ja lõigu elektriliinist Lõuna-Venemaal. Need sabotaažiaktid lõikasid ära Venemaa gaasi- ning elektritarned Gruusiasse ja Armeeniasse.

Kriis võimendus, kui neljapäeva hommikul jäi 95 protsenti Gruusia pealinna Tbilisi tarbijatest elektrita. Riigi lääneosas piirati elektriga varustatust vaid elutähtsatele objektidele ning idaosa lõigati pea tervikuna elektrivarustusest ära.

Energiakriis tabas Gruusiat hetkel, mil riigis on viimaste aastakümnete kõige külmem talv, kusjuures õhutemperatuur on langenud kohati kuni miinus 20 kraadini.

Gruusia president Mihhail Saakašvili pidi kriisi tõttu katkestama oma reisi Maailma majandusfoorumile Davozi ja naasma koju.

Gruusia Rahvusvaheline Gaasikorporatsioon teatas reedel, et Iraan nõustus varustama riiki kahe miljoni kuupmeetri gaasiga päevas, kuni Venemaa gaasijuhe parandamiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing