Transpordiuudised

ÄP 31. jaanuar 2006, 00:00

Kagu piirivalvepiirkonna ülema major Rein Orava sõnul tuleb piiriületuseks rohkem aega varuda suveperioodil ning enne nädalavahetusi ja riigipühasid.

"Veokite piiriületus intensiivistub alates veebruarist, kui on saadud uued viisad," sõnas Orav.

Koidula piiripunktis tema sõnul veokite arv pärast Euroopa Liiduga liitumist oluliselt suurenenud ei ole, küll aga on seda teinud üldine piiriületuste arv.

"Seletub see eelkõige kohaliku elanikkonna intensiivse piiriületusega seoses kütuse olulise hinnavahega naaberriigis. Tõusnud on ka turistide arv."

Nordicon sõlmis agendilepingu India konsolideerimisturu liidri WSA Groupiga. Sellega sai Nordicon võimaluse regulaarse ja kindla importteenuse osutamiseks kaheksa suurema India sadama kaudu.

India suurenevad ekspordimahud annavad põhjuse sellele regioonile rohkem tähelepanu suunata.

"Konteineritega veetava kauba ekspordivood on kordades väiksemad, võrreldes Hiina ekspordivoogudega, kuid India kasvutempo on kiirem ja ruumi arenemiseks piisavalt. Suurenevad mahud võimaldavad konsolideerijatel ning vedajatel kulusid kokku hoida ja sellega muutub osakoormate impordi veohind Indiast odavamaks ja läheneb Hiina tasemele," kommenteeris Chr. Jensen Eesti müügijuht Anton Ovsjankin.

Michelini Baltikumi ja Poola piirkonna juht ennustab tänavuseks aastaks nii veokite kui ka sõiduautode rehvide kallinemist.

Michelini Poola ja Baltikumi kommertsdirektori Francois Didioni sõnul on rehvide hinnatõus põhjustatud toormaterjali, peamiselt kütuse, üldisest kallinemisest, et kompenseerida kasvanud tootmiskulusid. Hinnatõus peaks ennustuste kohaselt jääma 5-10% ringi.

Samas ennustab Didion üldist rehvituru kasvu sarnaseks eelmise aastaga ehk ligi viis protsenti.

"Kui aga vaadata kaugemasse tulevikku, siis kümne aasta möödudes peaks rehviturg kasvama enam kui kaks korda nii mahult kui ka kvaliteedilt," sõnas Didion Äripäevale.

Maksu- ja tolliamet avab alates 6. veebruarist Jõgeval aadressil Aia 1 uue maksu- ja tollibüroo, varem asus seal maksubüroo, vahendab maksu- ja tolliamet.

Jõgeva maksu- ja tollibüroos teenindatakse nii maksu- kui tollikliente. Teenuse osutamine ühes kohas muudab maksuhalduriga suhtlemise lihtsamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing