Keskkonnaministeerium ei näe 5000 linnu hukkumises kriisi

31. jaanuar 2006, 18:04

Keskkonnaministeerium ei käsitle kriisina keskkonnakaitsjate poolt Eesti kõigi aegade suurimaks naftareostuseks hinnatud olukorda.

Portaali Loodusaeg.ee andmetel on Läänemaa rannikul aset leidnud naftareostuse tagajärjel hukkunud või hukule määratud vähemalt 5000 lindu.

Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Mart Siilivask teatas ETV24le, et juhtum on küll murettekitav, kuid keskkonnaministeerium ei saa seda situatsiooni võtta kui kriisiseisundit.

'Reostuse likvideerimine on päästeameti ja piirivalve ülesanne, mis kuuluvad
siseministeeriumi haldusalasse,' ütles pressiesindaja.

'Keskkonnaministeeriumi ülesanne on läbi keskkonnainspektsiooni leida reostuse tekitaja ja nõuda välja tekkinud kahju hüvitamine,' ütles Siilivask.

Ministeeriumi hinnangul peaks vastavateks õnnetusteks valmisoleku- ja reageerimiskava sündima siseministeeriumis. Samuti peaks siseministeerium tagama reostuse likvideerijatele varustuse.

Siseministeeriumi sõnul on keskkonnaministeeriumi ülesanne aga kogu keskkonnakaitse korraldamine. Siseministeeriumi piirivalvepoliitikabüroo nõunik Harry Kattai sõnul jaguneb reostustõrjega tegelemise vastutus kolme ametkonna vahel – vastutus merereostuse avastamise eest on piirivalvel, likvideerimise eest vastutab piirivalve, päästeamet ja ka sadama valdaja sadama territooriumil.

Merereostuse uurimise eest vastutab keskkonnainspektsioon.

Lahendusena taoliste reostusjuhtumite ärahoidmiseks pakub keskkonnaministeerium nn õlifondi loomise, mis lubaks rahastada reostustõrjet ja ühtlasi tugevdada seiret reostuse tekitajate leidmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing