Lasnamäele plaanitakse trammidepood ja jäätmejaama

Liis Kängsepp 31. jaanuar 2006, 10:08

Tallinna linnavalitsus tahab Lasnamäele rajada 23 ha suurusele alale trammidepoo ja jäätmejaama, teatas linnavalitsus.

Linnavalitsus teatas, et kavatseb algatada Punane tn 68, 68a, 68b, 70 ja 70a Laagna tee ning Peterburi maantee vahele jäävate kruntide ning lähiala detailplaneeringu koostamise. Selle eesmärgiks ongi rajada 23,3 ha suurusele alale trammidepoo ja jäätmejaam.

Aselinnapea Kalev Kallo sõnul loob detailplaneeringu koostamine võimaluse alale depoo ning Laagna teelt selle juurde kulgevate trammiteede rajamiseks, nagu näeb ette ka Tallinna üldplaneering.

'Depoo asukoht valiti ja broneeriti juba 1980ndatel aastatel Lasnamäe trammiliini projekteerimise ajal. Jäätmejaama ehituse Punase tänava piirkonda näeb ette Tallinna arengukava 2006-2015,' selgitas Kallo.

Tallinna Linnavalitsus algatas mullu 22. juunil välisrahastusega projekti 'Tallinna tramm'. Projekti esimeses etapis kavandatakse rajada Lasnamäed kesklinnaga ühendav trammiliin.

Projekti 'Tallinna tramm' eesmärgiks on elektritranspordi kui keskkonnasäästliku ja ökonoomse transpordiliigi osatähtsuse suurendamine ja seeläbi üldise liikluskoormuse vähendamine.

Jäätmejaamas hakatakse elanikelt vastu võtma ja sorteerima taaskasutatavaid jäätmeid.

Pärast planeeringulahenduse esialgse variandi koostamist peab Lasnamäe Linnaosa Valitsus korraldama detailplaneeringu lähteseisukohti ja eskiislahendust tutvustava arutelu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing