Poepidaja käskis maksuametnikud vangi võtta

31. jaanuar 2006, 13:56

Kaupluseomanik käskis firma musta raamatupidamist kopeerinud maksuametnikud luku taha panna, ametnikud said vabaks alles peale politsei saabumist.

Maksuamet avaldas mulluseid kurioossemaid ümbrikupalgareide kirjeldades, et maksuametnikud leidsid ühe kauplusekontori laual kaustiku, kus oli poe must käive alates 2004. aasta algusest. Lisaks oli seal hulgaliselt sularahaarveid.

Juhatuse liiget ennast kontoris parajasti polnud.

Juhatuse liiget telefonitsi informeerinud, pidasid ametnikud vajalikuks teha leitud dokumentidest koopiad. Samal ajal helistas kontorisse äriühingu omanik ja keelas dokumente puutuda ning ähvardas maksuametnikke. Kui ametnikud jäid enesele kindlaks, käskis poeomanik töötajail kaupluse ukse lukustada.

Maksuametnikud pääsesid vabadusse alles peale seda, kui olid politsei appi kutsunud. Ettevõtja tunnistas hiljem oma viga maksuarvestuses ja esitas parandusdeklaratsioonid.

Maksuametnike seadusevastase kinnipidamise suhtes algatas politsei kriminaalasja. Kuigi maksukontroll on juba lõppenud, pole ettevõte veel pääsenud: kriminaalasja alles menetletakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing