Äripäev eksitas lugejaid

Toomas Kevvai 01. veebruar 2006, 00:00

Põllumajandusministeerium peab lugejaid eksitavaks Äripäeva väidet, nagu oleks põllumajandusminister muutnud kalalaevastiku püügivõimsuse reguleerimise meetme määruse tingimusi. Toetuse jagamise korra muutmise eeltingimuseks on selle korra eelnev kehtimine/jõustumine.

Meetme määrus allkirjastati 21. juulil 2005 ning see avaldati Riigi Teatajas 9. augustil 2005, st määrust ei ole kunagi muudetud. Haridus- ja teadusministeeriumi ettepanek (12. juuli 2005), mis tehti määruse eelnõu ettevalmistamise käigus ja mis oli kooskõlas ELi vastava meetme tingimustega, lähtus eelkõige riigi raha otstarbeka ja säästliku kasutamise eesmärgist.

Praegu saab aga täie kindlusega väita, et kalalaevastiku püügivõimsuse reguleerimise meede täidab talle seatud eesmärke. Meetme raames väheneb traallaevastiku kogumahutavus 1724 t ja võimsus 4635,5 kW (ligikaudu 17% kogu Eesti traallaevastikust). Püügilt kõrvaldatakse ELi rahaliste vahendite kaasabil 17 kalalaeva 154 Eesti traallaevast. Praeguseks võib seega öelda, et valeks on osutunud Äripäeva 10. oktoobri 2005 juhtkirjas ("Euroliidu miljonimängu võitsid Rahvaliidu sõbrad") esitatud väide, nagu ei jääks sihtotstarbe muutmise põhjal toetust saanud laevnikest raha üle kalalaeva utiliseerimise toetamiseks. PRIA veebilehel (web.pria.ee/toetuste_saajad/?aasta=2005&meede=m3.9) avaldatud info põhjal võib igaüks veenduda, et utiliseerimise toetust saavad üheksa ettevõtet. Toetuse määramise otsustab PRIA. Seega on Äripäeva väide eksitav, laevade utiliseerimise meede ei ole suunatud kitsale valitud laevaomanike ringile. Nimetatud meedet rahastatakse jätkuvalt ka ELi järgmisel eelarveperioodil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing