Kalev kaalub osaluse omandamist juustutööstust käivitavas firmas

Annika Matson 01. veebruar 2006, 00:00

Käesoleval ajal ei ole sellist osalust omandatud, teatas Kalev eile börsile. Ka pidas Kalev oluliseks börsiteates mainida, et erinevalt finantsinspektsioonist ei pea firma võimalikku juustutootmise alustamist sisenemiseks uuele toodete turule, kuivõrd ASi Kalev Paide Tootmine tegevusalaks on piimtoorainest toiduainete tootmine ja juust on piimatoode.

Kalev kommenteeris eile finantsinspektsiooni nõudel 25. jaanuaril Äripäev Online'is avaldatud uudist "Kalev soovib Tallinna Piimatööstuse Paidesse üle viia", mis ei ole juba nimetatud päevast alates sellisel kujul avalikkusele kättesaadav seal avaldatud vigade tõttu.

Järgnevad Kalevi täpsustused algsele uudisele. Kalev ja Tallinna Piimatööstuse AS ei kuulu ühte kontserni, tegemist on eraldiseisvate äriühingutega, mistõttu ei saa Kalev kuidagi "soovida" Tallinna Piimatööstuse ASi üleviimist Paidesse või kusagile mujale.

25. jaanuaril kohtusid Paide linnavalitsusega Tallinna Piimatööstuse ASi juhtivtöötajad, mitte Kalev. Koosolekul osales teiste seas Kalevi tütarfirma ASi Kalev Paide Tootmine tootmisjuht. Kalev ei oma tootmisüksust Viljandis. Paides asub ASi Kalev tütarfirma AS Kalev Paide Tootmine.

Meedias ilmunud info põhjal kaalub Tallinna Piimatööstus võimaliku uue asukohana Paidet ja Viljandit. Otsust selles küsimuses Tallinna Piimatööstuse nõukogu esimehe Aare Annuse sõnul veel langetatud pole. Kui otsustatakse Paide kasuks, on Kalevi Paide tootmisel võimalus leida rakendus praegu kasutamata kinnistuosadele. Ühtegi kokkulepet Kalevi või Kalevi Paide Tootmise ja Tallinna Piimatööstuse ASi vahel sõlmitud pole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing