ÄL: Heldur Meerits hakkab laevavrakke ümber töötama

01. veebruar 2006, 07:50

Hansapanga asutaja Heldur Meerits investeerib laevavrakke töötlevasse firmasse.

“Minul on firmas pigem finantsinvestori roll,” selgitab Meerits, miks tema nimi Ecosalvageris nõukogu liikmete nimekirja jääb. Eelmise aasta septembris asutatud Ecosalvageri-nimelist firmat veavad juhatuses veel Vipexi ja mööblitootja Standardi nõukogu esimees Kristjan Kalda, juhatuse esimees on laevavrakkide ülestõstmises kogenud Viktor Väli, kirjutab Ärileht.

Meerits ei pea laevavrakkide metalli töötlust hüpermastaapseks projektiks. “Enne hinnangute andmist ja lõplikke prognoose tuleb siiski praktikas järele proovida, kui kerge või keeruline nende vrakkide kättesaamine lõppude lõpuks siis on,” arutleb Meerits.

Põhitegevusena soetatakse praeguses faasis seadmeid ning sõlmitakse lepinguid. Ecosalvageri juhatuse liikme Kristjan Kalda sõnul nõuab firma tegevus põhjalikku kooskõlastust veeteede ameti ja keskkonnateenistusega. Lisaks võtab omajagu auru sobiva töötluskeskuse leidmine.

Ecosalvageri inimesed kiikavad selles küsimuses eelkõige Läänemere idakaldale. Variantidena on sõelale jäänud nii Baltimaad kui ka Venemaa. “Spetsiaalset tehast me vrakkidega tegelemiseks ei planeeri,” põhjendab Kalda. Pigem särab eredamalt plaan vrakid koostööpartnerite tehnika ja vahenditega merepõhjast kätte saada ja ümber töötada – Ecosalvageri üks võimalikke rolle oleks sel juhul vaid insenertehniline oskusteave, kuidas laevad merepõhjast üles tuua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing