Domotexi eksjuht tegi Toomiga uue firma

Liis Kängsepp 01. veebruar 2006, 14:32

Viljandi tekstiilifirmast Delux Domotex lahkunud töötajad kolisid suures osas ümber Toom Tekstiili ja Domotexi endise juhi uude firmasse OÜ Eurobed.

Eelmise aasta lõpus lahkus Viljandi teki-padjavabrikust OÜst Delux Domotex hulk töötajaid, kuna omanik Göran Sjöholm soovis hästi töötavas ettevõttes viia läbi saneerimist, mille vajalikkust töötajad ei mõistnud. Lahkus ka juht Tiia Varjund, kes tänaseks juhib OÜd Eurobed.

49% Eurobedist kuulub Tiia Varjundile, ülejäänud ASle Toom Tekstiil. Varjundi sõnul oli Toomil ettevõte varem juba olemas, kuid polnud aktiivne ning ta ostis lihtsalt osa firmast ära, kuna ettevõtte omanik Illimar Toom tegi talle koostööpakkumise.

„Sõbrahinna eest,” vastas Varjund küsimusele, kui palju ta Toomile osaluse eest maksis. „Ma ei tohiks ilmselt öelda, aga kallis see ei olnud.”

Ettevõte tegeleb õmblemisega, praegu tehakse allhanget Toom Tekstiilile ja ASile Wendre, kuid Varjund loodab klientide ringi laiendada. „Mingit teki-padja vabrikut me ei tee,” sõnas Varjund.

Esimese aasta käibeks loodab Varjund saada 5 mln ja kasumiks 10% sellest. „Kui samas rütmis minna, siis 3 mln oleks kohe käega katsutav, aga ma tahan ikka laiendada firmat,” ütles Varjund. Optimismi lisab talle teadmine, et ettevõte tegutseb praegu samades ruumides, kust alustas Delux Domotex. Lisaks tuli Domotexist kaasa talisman ja esimene õmbleja. Praegu töötab Eurobedis 15 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing