EPL: Ossinovski: meie Eesti Raudteed osta ei taha

01. veebruar 2006, 07:44

Spacecom juht Oleg Ossinovski kinnitas, et ühelegi Severstaltransi kontserni ettevõttele ei paku Eesti Raudtees osaluse omandamine huvi.

Ossinovski andmeil ei pea hetkel Baltic Rail Service’i (BRS) 66protsendilise osaluse ostmiseks Eesti Raudtees läbirääkimisi ka ükski teine Venemaa ettevõte. Tema sõnul on vähetõenäoline, et ükski firma tuleks Eesti Raudteesse strateegiliseks investoriks, sest ta kohtaks siis kohe samu probleeme, millele on komistanud BRSi praegused aktsionärid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ossinovski hinnangul pole Spacecomil ka vajadust hakata raudtee infrastruktuuri omanikuks. Firmal on olemas vedurid ja organisatsioon, et tegutseda vabal raudteeoperaatorite turul. Infrastruktuuri kasutustasud on aga Ossinovski sõnul seadusega jäigalt reguleeritud.

BRSi osaluse vastu võivad Ossinovski arvates huvi üles näidata vaid finantsinvestoritest fondid. Tema andmeil pole ükski neist aga jõudnud läbirääkimistel BRSi omanikega konkreetsemate tulemusteni.

Kolmandikku BRS-ist omava Ganiger Investi esindaja Jüri Käo on varem mõista andnud, et kisa-kära Eesti Raudtee umber on toonud ukse taha terve hulga ostuhuvilisi. Käo on riiki Tallinna Sadama näol pidanud üheks vähetõenäoliseks aktsiate ostjaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing