Google pettis analüütikute ootusi

Annika Matson 01. veebruar 2006, 10:01

Maailma kasutatavaim interneti otsingumootor Google teatas eile pärast USA turu sulgemist oma oodatust kehvemad neljanda kvartali tulemused, vahendab Bloomberg.

Google kasum jäi tugevasti alla analüütikute ootustele. Google kasum aktsia kohta oli 1,54 dollarit, analüütikud ootasid kasumiks 1,76 dollarit aktsia kohta.

Aktsia reageeris Bloombergi andmetel uudisele turujärgselt 12protsendilise langusega, 379,01 USA dollarini. Viimase aasta jooksul on Google’i aktsia väärtus kasvanud enam kui kaks korda.

'Google"i ootused olid väga kõrgeks aetud,' ütles Tokyos asuva Daiwa SB Investments fondijuht Jack Asada. 'Investorid tormasid turule ja kergitasid kiiresti tehnoloogiasektori aktsiaid,' kommenteeris Asada, kes müüs enda hallatavast fondist osa Google aktsiaid enne kvartalitulemuste avalikustamist.

Kui ta varem soovitas investoritel omada portfellis suuremat Google aktsiate osakaalu kui indeksis (overweight), siis nüüd soovitab ta omada portfellis väiksemat osakaalu kui indeksis (underweight).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing