Õlireostuse piirkonnas vajatakse ka veterinaare ja tööriistu

01. veebruar 2006, 12:39

Reostuspiirkonnas Kurkse väina lähistel käivad koristustööd ja kohal piisavalt vabatahtlikke, kes on gruppides mööda rannajoont koristama saadetud.

Juurde on tarvis peamiselt tööriistu – kellusid, väiksemaid labidaid, samuti kindaid ja prügikotte, vahendab Rohelise Värava uudistetoimetaja Dagmar Lamp.

'Probleem on autokütusega, mida oleks samuti hädasti juurde tarvis,' märgim Lamp. 'Puudub ka piisavalt pindu, kuhu viia linnud puhastamiseks ja sooja. Hetkel on aga lindude pesemiseks vajalikke puhastusaineid päästjatel piisavalt.'

Kohapeal on puudus veterinaaridest. «Kui on vabatahtlikke veterinaare, kellel on aega kohale tulla, siis oleks sellest suur abi,» ütles Eestimaa Looduse Fondi naftaprojekti juht Kristel Toom, kes praegu rannikul päästjatega masuuditõrjet korraldab.

Päästetöid organiseeritakse Ristna sadamas asuvast peastaabist. Töid juhib Harjumaa päästeteenistuse peaspetsialist Tõnis Pajo, kellega tuleks ka kohapeale jõudes ühendust võtta. Abipakkujatel soovitatakse minna kohale Ristna sadamasse, kus saab tööriistad ja kütuse üle anda.

'Tänaseks on vabatahtlikke piisavalt, kuid homne on veel ebaselge,' teatab Dagmar Lamp. 'Potentsiaalsed vabatahtlikud võivad Eestimaa Looduse Fondiga ühendust võtta ja jätta oma kontaktandmed, juhuks kui nende abi homme vajatakse.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing