Helsingis rööviti taas juveeliäri

Gert D. Hankewitz 02. veebruar 2006, 17:30

Helsingis rööviti neljapäeval taas juveeliäri, kurjategijad põgenesid autoga, mis politsei kahtluse järgi on Eesti registris, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Kella 13.02 paiku rööviti Mikonkatu 3 asuvat Westerbacki juveeliäri ja Ilta-Sanomate teatel tulistasid röövlid keset Helsingit ka püstolist.

Poodi tuli kaks välismaalast, kellest üks ähvardas müüjaid püstoliga ja teile purustas vitriini. Mees võttis kaasa rohkelt kalleid kelli, näiteks Eterna, Gardier"i ja Breitlingi toodangut.

Pärast kuritegu põgenesid röövlid. Mehi jälitati ning nad tulistasid hoiatuseks, misjärel jälitajad loobusid.

Politsei teatel olevat röövlid istunud halli Opel Vectrasse, mis kandis ennelõunal Lohjalt varastatud Soome numbrimärk JFN-237. Ajalehe teatel olevat toosama Opel aga Eesti registrisse kantud ja riikliku numbrimärgiga 379 MBY.

Helsingin Sanomat viitab, et sellise Eesti numbrimärgiga Vectra tuli Soome neljapäeva hommikul laevaga. Autos oli siis neli meest.

14. detsembril rööviti Helsingis Aleksanterinkatul Lindroosi juveeliäri, ka sealt said kurjategijad saagiks kallihinnalisi kelli. Politsei kahtluse järgi olid ka selle röövi taga eestlased.

Aprillis rööviti Aleksanterinkatul Tillanderi juveeliäri, seda kauplust rööviti ka paarikümne aasta eest, kui kaks eestlast said sealt 1,8 miljoni marga suuruse saagi. See rõõm jäi aga lühikeseks, sest politsei võttis nad kolm päeva pärast seda kinni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing