Piirivalve saab idapiiri kaitsmiseks 18 väikebussi

Gert D. Hankewitz 02. veebruar 2006, 10:30

Täna saab piirivalve põhiliselt idapiiri kaitseks mõeldud 18 väikebussi, mis soetati Schengen Facility programmi vahendeid kasutades.

Piirivalve võtab Nissan Primastar väikebussid kasutusse valdavalt idapiiril, Kirde ja Kagu piirivalvepiirkondades. 18 üheksakohalise väikebussi kogumaksumus on 4 385 034.- krooni, millele lisandub käibemaks.

Maastikuautode kasutuselevõtmine võimaldab piirivalvel parandada autopargi tehnilist valmisolekut ja hoida kokku autode ülalpidamiskulusid. Väikebusse kasutades on võimalik suurendada patrullide arvu ja tagada üksuste kiire ümberpaiknemine Euroopa Liidu välispiiril, samuti tõhustada jälitustegevuse kvaliteeti ja kiirust rasketes oludes.

Siseministeerium kuulutas välja riigihanke väikebusside soetamiseks 19. mail 2005. aastal, eduka pakkumise esitas hankekonkursile Fakto Auto AS.

Sõidukite soetamise projekt on suunatud Schengeni õigusruumi välispiiri kontrollimise tõhustamisele. Schengen Facility toetusprogramm on ajutine abivahend, mis abistab uusi Euroopa Liidu liikmesriike Euroopa Liidu välispiiril teostavate tegevuste rahastamisel, et valmistuda Schengeni õigusruumiga liitumiseks.
<pilt2#fotod/Asjad/Autod/nissanprimastar_199904.jpg#600#350#>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing