Ilutulestik ei näita ostukohta

Romet Kreek 03. veebruar 2006, 00:00

Nii mõnigi investor-spekulant on mõelnud osta Tallinki aktsiat, kuna meelestatus on väga negatiivne. Arvan, et praegu pole veel ostuaeg.

Kuulus investeerimispankur Rothschild ütles sajandeid tagasi - osta, kui kahurid kõmisevad ja müü, kui fanfaarid hüüavad. See tähendab, et müü, kui valitseb eufooria ja osta, kui maad on võtnud padupessimism.

Kui vaadata Tallinki aktsiagraafikut ajast, mil ta börsile tuli, näib, et valitseb pessimism. Kuid kas ikka valitseb? Börsiletuleku eelse ajaga võrreldes on aktsia väga palju tõusnud. Investorid pole paanikas - väga paljudel on jätkuvalt vaatamata langusele aktsiad käes. See ei näita investorite kapituleerumist. Üldine turu meelestatus pole kindlasti pessimistlik. Kui küsitakse, kas osta, siis see näitab, et pessimismi pole - muidu sellist küsimust ei esitataks, vaid müüdaks suure kahjumiga aktsiaid ja öeldaks, et enam mitte kunagi raha aktsiatesse ei panda. Kui kirjeldada toimuvat piltlikult, siis praegu on ilutulestiku aeg (Tallinki hotelli avamise puhul) ja ei maksa ajada seda segamini kahurikõminaga, mis tähistaks millegi lõhkumist.

Eile oli Tallinki börsiloleku ajaloos esimene päev, mil aktsia hind sulgus allpool 70 krooni joont. Tallinki aktsia hind langes 1,33 protsenti, 4,44 eurole ehk 69,47 kroonile. Aktsia käibeks oli 6,4 mln krooni.

Eile avaldas oma neljanda kvartali tulemused Tallinna Vesi. Ettevõtte kvartalitulemused ei valmistanud erilisi üllatusi.

Vahest oleks võinud ehmatada kasumi tagasiminek IV kvartalis aastataguse ajaga võrreldes, kuid see polnud suur. Positiivsem tuli ettevõtte dividendi jaotamise plaan, mille mitmed instantsid peavad küll veel kinnitama.

Tallina Vesi plaanib maksta dividendiks 7,85 krooni aktsia kohta, eilse sulgemishinnaga arvestatult teeks see dividendtootluseks 3,6 protsenti. Eelmisel aastal maksis Tallinna Vesi 5,60 krooni dividendi aktsia kohta, seega tuleks dividendi tõusuks 40 protsenti.

Teised ettevõtted pole veel oma neljanda kvartali tulemusi ega dividendimaksmise plaane avaldanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing