Minister Ester Tuiksoo näeb vutilihas ja -munades uut Eesti toitu

03. veebruar 2006, 16:06

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo osales täna vutitapamaja avamisel Ülo Pullisaare Järveotsa Vutifarmis Tartumaal Vara vallas Matjamaal.

Tuiksoo näeb vutilihas ja vutimunades väljundit uue Eesti toidu tutvustamisel maailmale ning tervisliku toitumise propageerimisel, teatas põllumajandusministeerium.

Tuiksoo nentis avamisel, et kuna Eesti on väikeriik Euroopa Liidu suure territooriumi äärealal, siis peame seda rohkem pingutama, et teiste seas silma paista ning huvi äratada.
“Avanenud turu kontekstis on tekkinud uued võimalused Eesti toodete ja toidu müümiseks ühisel kauba- ja toiduturul, “ ütles Tuiksoo. “Vutimunad on teadupärast tervisele väga kasulikud. Kuigi juba praegu ületab nõudlus vutimunade ja-liha järele pakkumise, siis loodame, et lähitulevikus laieneb nende riikide ring veelgi, kuhu lisaks Lätile ja Rootsile oma toodangut turustada,” avaldas minister Tuiksoo lootust.

Ülo Pullisaar on vuttidega tegelenud juba 27 aastat. Kuni käesoleva ajani olid vuttide tapimisküsimused nõuetekohaselt lahendamata ning antud tapamaja on esimene euronõuetele vastav vuttide tapamaja Eestis. Pullisaare vutifarm on üks kahest farmist Eestis, kus tegeletakse praegu ka ohustatud tõugu Eesti vuti aretus-säilitusprogrammi läbiviimisega. Järveotsa talu Matjama tõuvutifarmis on 2005. aasta seisuga tõusnud keskmine munatoodang jõudluskontrolli all olevatel vuttidel 330 munani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing