EPL: Õlifondi loomine: ühed saastavad, teised maksavad?

06. veebruar 2006, 07:17

Õlifondi loomine takerdub ilmselt selle taha, et keskkonnaministeeriumi kava ei järgi looduskaitses tavaks olevat põhimõtet “saastaja maksab”.

“Omalt poolt oleme igati valmis igasugustes konstruktiivsetes aruteludes kaasa lööma. Reostustõrje võimsuste loomisel peavad osalema potentsiaalsed reostajad, mitte keegi, kellelt raha kogumine tundub ametnikule lihtsalt kõige lihtsam,” tõdes transiidiettevõtete assotsiatsiooni esindaja Andrus Kuusmann Eesti Päevalehele.

“Eestis tegutsev terminal (või ekspediitor) ei kontrolli kuidagi laevafirmat ega juhi laeva, millest potentsiaalne reostusoht lähtub,” ütles Kuusmann.

Neljapäeval arutas õlifondi loomist valitsuskabinet, kuid midagi konkreetset veel kokku ei lepitud. Peaminister Andrus Ansip tunnistas siis: “Kui me küsime 10 krooni tonnilt või mõne muu kroonide hulga tonnilt, mis meie sadamatest tankeritele laaditakse, siis me päris kindlasti seda printsiipi – saastaja maksab – ei järgi.”

“Me küsime raha sealt, kust seda on kerge kätte saada. Ja alati ei pruugi nii olla, et meie vetesse satub õli neist laevadest, mis on laaditud siin meie sadamates,” ütles Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing