PM: Linn teeb Vabaduse väljaku parkla jaoks ühisfirma

06. veebruar 2006, 07:55

Vabaduse platsi ja tenniseväljakute alla parklat rajada plaaniv Tallinna linnavalitsus pakub Anatoli Kanajevile ja Abram Beinensonile ühisfirmast 23,4%.

Linn tegi Kanajevile ja Beinensonile pakkumise seetõttu, et viimaste firmale Varamaad Kinnisvara OÜ kuulub tükike tenniseväljakute alast, mille alla peaks tulema osa plaanitud parklast, kirjutab Postimees.

Protsendid äriühingus jaotuksid vastavalt osapoolte käes olevatele ehitusalustele kruntidele.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa tehtud ettepaneku kohaselt moodustaksid linn ja Varamaad Kinnisvara maa-aluse parkla ehitamiseks ja kasutamiseks äriühingu, linna osalus oleks 76,6 ja erafirmal 23,4 protsenti.

«Oleme kohtunud ja rääkisime ka protsentidest, nad olid põhimõtteliselt nõus nende üle läbi rääkima ning saatsime neile oma ettepaneku,» lausus abilinnapea. «Nad saavad väga hästi aru, et ei saa üksi oma parklat hästi arendada, ja linnal on sama mure – kui mõistlik parkla teha, tuleb nendega kokku leppida.»

Aas märkis, et esmalt peavad linn ja erafirma kokku leppima osaluse äriühingus ning seejärel hakatakse kauplema selle üle, kes kui palju raha parkla ehitamiseks annab. Sellise parkla rajamine läheb maksma ligikaudu sada miljonit krooni.

Beinensonile kuuluva Baltskan Kinnisvarapartnerid OÜ direktor Anatoli Tambelt ütles Postimehele, et ärimehed on koostööst igal juhul huvitatud. «See oli algusest peale meie soov,» sõnas ta. «Nüüd on linn konkreetse ettepaneku teinud, protsendid on läbirääkimiste küsimus.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing