Paet: Valgevene valitsusvälistele organisatsioonidele peab rohkem tähelepanu pöörama

06. veebruar 2006, 17:29

Täna kohtus välisminister Urmas Paet Tallinnas Valgevene opositsiooni ühise presidendikandidaadi Alaksandr Milinkievici esindajaga EL juures Jan Czurylowicziga.

Jan Czurylowicz andis kohtumisel ülevaate olukorrast Valgevenes presidendivalimiste eel ning tutvustas presidendikandidaadi Alaksandr Milinkievici tegevust ning kavandatavat valimiskampaaniat, teatas välisministeerium. Czurylowiczi sõnul on suurim muutus võrrelduna eelmiste presidendivalimistega Valgevene opositsioonijõudude ühinemine ning ühiskandidaadi esitamine presidendivalimistele.

Välisminister Urmas Paeti kinnitusel on Euroopa Liidus arusaamine Valgevene olukorrast oluliselt paranenud. 'Kui eelmisel kevadel arutati Valgevenesse puutuvat ainult põgusalt, siis täna on see teema pidevalt meie päevakorras,'
märkis Paet. 'Kindlasti mängib siin rolli Valgevene opositsioonijõudude ühinemine.'

Eesti välisminister rõhutas, et Valgevene suhtes tuleks rakendada kahetist lähenemist. 'Ühel pool on suhtumine ametlikku võimu ja sanktsioonide laiendamine valitsustegelastele ning teisel pool suhtumine tsiviilühiskonda, kellega tuleb kontakte oluliselt suurendada,' ütles Paet. 'Enam tähelepanu peab pöörama Valgevene valitsusvälistele organisatsioonidele, kuhu kuulub tõenäoliselt rohkem selliseid inimesi, kes tahavad midagi muuta.'

Alaksandr Milinkievic valiti opositsioonijõudude ühiseks presidendikandidaadiks 2005. aasta oktoobris toimunud Valgevene enamikku opositsioonierakondi ja opositsioonilisi vabaühendusi koondaval Demokraatlike jõudude kongressil.

Jan Czurylowicz on Alaksandr Milinkievici esindaja Euroopa Liidu juures alates 2005. aasta novembrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing