President annab ordeni 834 inimesele

ÄP 08. veebruar 2006, 00:00

Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks autasustatakse 538 inimest. Autasustatute hulgas on paljud Eesti sõbrad välismaal, samuti teadlased, pedagoogid, kultuuritegelased, majanduselu edendajad, riigiametnikud, vabadusvõitlejad ja sõjaväelased ning teised isikud.

Teise otsusega autasustatakse 296 inimest Eesti Vabariigi taastajate ja edendajatena.

Riigipea mõlema otsuse tekst koos autasustatute nimekirjaga on kättesaadavad Vabariigi Presidendi koduleheküljel www.president.ee.

Endine teede- ja sideminister Raivo Vare sõnas eile õhtul, et tal on presidendi annetatud Riigivapi II klassi autasu üle hea meel, ilmselt anti see tema sõnul ministriks olemise eest.

Tema sõnul on Riigivapi II klassi nimekirjas veel kaks ministrit, kes koos temaga 90ndate alguses "valitsuskoorma vankrit vedasid" - nimelt Jüri Raidla ja Olev Laanjärv.

Vare on saanud presidendilt varemgi autasu, 2001. aastal seoses vabariigi 10. aastapäevaga Riigivapi IV klassi ordeni.

Tänavu annab president teenetemärgi 834 inimesele. Rohkem on ordeneid jagatud vaid 2001. aastal - 908. Mullu andis president ordeni 443 inimesele.

"Nii suur teenetemärkide saajate arv on erakordne," kinnitas presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun. "Kuna taasiseseisvumisest saab 15 aastat ja tollased vastuolud mõjutavad ka tänast poliitikat, soovis president sellele teemale nüüd joone alla tõmmata."

Rauni sõnul on loomulik, et pärast NATO ja Euroopa Liiduga liitumist on tunnustatud ordenitega sellele oluliselt kaasa aidanud ametnikke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing