Euroopa börsid: Securitase ja BG tulemused tõstavad turgu

09. veebruar 2006, 13:11

Turvateenustepakkuja Securitas ja naftakompanii BG ootamatult head majandustulemused on aidanud täna Euroopa börsid plussi.

Meilgi tegutseva turvakontserni aktsia on Stockholmi börsil üles hüpanud 14% ja liigub 150 Rootsi kroonil. Enne tänast päeva oli aktsia viimased kuus kuud praktiliselt paigal seisnud.

Securitase neljanda kvartali kasum kasvas 8% (ulatudes 754 miljoni Rootsi kroonini) ja käive tõusis 16% võrra. Lisaks tuli firma välja teatega, et eraldab oma kontsernist kolm üksust ning keskendub mehitatud valve pakkumisele.

Kõikide eraldatud üksustega saab tulevikus tõenäoliselt ka börsil eraldi kauplema hakata.

Analüütikute arvates mõjub üksuste laialilöömine ja tegevuse kontsentreerumine ettevõttele positiivselt.

„Peale ettevõtete eraldumist saame me ka parema pildi igaks eraldi üksusest,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Jyske Bank analüütik Jesper Frederiksen, kes soovitab maailma suurima turvateenuste pakkuja aktsiat „koguda”.

Suurbritannia suuruselt kolmanda naftakontserni BG Group aktsia on rallinud 13% ja jõudnud Londoni börsil uue rekordtasemeni 695 pennini.

Pärast neljanda kvartali kasumi 96% kasvunumbri teatamist raporteeris BG Group, et tõstab oma dividendimakset ja tõstis oma tootmisprognoose.

Pärast naftahinna languse pidurdumist on mõõdukalt tõusnud täna kogu naftasektor.

Parem päev on täna ka kaevandajatel, kuna turgudel spekuleeritakse et kasvav metalli pakkumine ei suuda Hiina suunalist nõudlust siiski rahuldada.
BHP Billiton aktsia on tõusnud 1,6% ja Anglo American väärtpaber 1,4%.

Hästi pole läinud aga kõigil.

Soome elektroonikaseadmete tootja Elcoteq SE aktsia on kukkunud pärast neljanda kvartali tulemuste avaldamist 5,5% ja liigub 18,24 eurol.

Kui analüütikud ootasid firma neljanda kvartali kasumiks keskmiselt 0,51 eurot aktsia kohta, siis tegelikult tuli numbriks 0,48 eurot.

Ehkki nõudlus mobiiltelefoniseadmete järgi on suur on võrguseadmete tootmismahud jäänud nõrgaks ja kasumlikkus firmal langenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing