Auhinnafilm Laps esilinastub kinos Sõprus

Christel Karits 10. veebruar 2006, 00:00

Täna esilinastub kinos "Sõprus" Cannes'is Kuldse Palmioksa võitnud film "Laps".

Režissööre Jean-Pierre ja Luc Dardenne'i inspireeris seda filmi tegema üks pööraselt lapsevankrit lükkav noor ema, keda nad märkasid oma eelmise filmi "Poeg" võtetel. Naise igapäevased sihituna näivad käigud panid neid arutlema, kus võiks olla lapse isa.

Film ise räägib verinoortest lapsevanematest Brunost ja Soniast, keda rahanappus asetab seniolematult karmi olukorda.

Bruno teenib elatist pisivarguste ja juhuslike narkotehingutega, kuid samas näib Soniat armastavat ning on valmis ka lapse eest hoolitsema.

Kord, kui Sonia saadab Bruno lapsega jalutama, meenub noormehele eelmisel päeval saadud ahvatlev pakkumine laps maha müüa. Pärast tõsist kaalumist otsustab ta seda ka teha.

Telefonitsi saadud juhiseid järgides viib noor isa oma poja võõra korteri ukse taha ning peagi on tema taskus ümbrik rahatähtedega.

Bruno ei suuda mõista Sonia ahastust - nad võivad ju iga kell uue lapse saada, kuid raha on neil vaja nüüd ja praegu. Kuna Sonia järele ei anna, läheb Bruno tagasi last otsima. Kuid nüüd peab ta maksma topelt, et poega tagasi saada. Kuidas suudab ise veel lapseohtu Bruno kõik enda tekitatud probleemid lahendada?

Režissöörid Jean-Pierre (1951) ja Luc Dardenne (1954) on sündinud Belgias. Üheskoos asutasid nad filmitootmisfirmad Dérives ja Les Films du Fleuve. Lisaks mitmetele dokumentaalfilmidele on nad lavastanud ka kuus mängufilmi, millest kolm viimast - "Rosetta" (1999), "Le Fils" (The Son, 2002) ja "L'Enfant" (The Child, 2005) - on võitnud arvukalt auhindu.

Osades Jérémie Renier, Déborah Fran?ois, Olivier Gourmet, Fabrizio Rongione.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing