Geenivaramu: miljoniga tasume vaid võlad

Erki Freiberg 10. veebruar 2006, 00:00

Valitsus otsustas eile eraldada reservfondist Eesti Geenivaramule jooksvateks kuludeks ja koeproovide säilitamiseks selle aasta esimeses kvartalis miljon krooni. Eesti Geenivaramu juhatuse liikme Andres Metspalu sõnul jätkub sellest rahast vaid tekkinud võlgade maksmiseks.

"Eelmisest rahast jätkus meile eelmise aasta lõpuni, täna on juba veebruari keskpaik, nii et meile on tekkinud võlad. Seda raha jätkub sisuliselt enam-vähem võlgade tagasimaksmiseks," lausus ta.

Metspalu sõnul oli taotletav 6,9 miljonit Geenivaramule vajalik miinimum selleks, et käesolev aasta üle elada.

"Tänane otsus oli puhtalt poliitiline, mis näitab, et valitsuskoalitsioonil pole ühtset nägemust Geeniprojekti tulevikust. Eks näeb, mis edasi saab," lausus ta.

Esialgse kava kohaselt soovis sotsiaalministeerium Geenivaramu säilitamiseks sellel aastal kokku ligi 6,9 miljonit krooni. Valitsus ei pidanud sellise summa eraldamist võimalikuks, kuna puudub selge otsus Eesti Geenivaramu projekti tuleviku kohta.

Sotsiaalministrer Jaak Aabi sõnul valmib ministeeriumil märtsikuus Geenivaramut puudutav põhjalik analüüs. Selle valmides arutatakse teemat uuesti valitsuse tasemel ning langetatakse lõplik otsus sihtasutuse tuleviku suhtes.

Geeniprojektile eraraha laekumise lõpetas 2004. aastal tüli Eesti Geenivaramu ja neile investeeringuid vahendanud EGeeni vahel. Eesti Geenivaramu süüdistas peamiselt USA investoreid koondavat EGeeni, et see ei suutnud lepingu kohaselt geeniprojekti rahastada. EGeen pareeris süüdistust vastuväitega, et Geenivaramu kogutud geenidoonorite andmed on ebakvaliteetsed ja neid pole võimalik uuringutes kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing