Uunikute talveralli

Ardo Kalda 10. veebruar 2006, 00:00

Juba viiendat korda toimub vanatehnikasõprade talvine lõbus võidusõit Uunikute talveralli.

Starti on lubanud tulla kuus korviga tsiklit, paar suuremat bussi ja Vene veoautod. TA-6 või PAZ peaks Eestis rallirajal olema esmakordselt. Gaz-66 on Talverallidel juba vana tegija, sel aastal peaks talle lisanduma ka Gaz-51. Sõiduautodest on huvipakkuvaim 1936. aasta Mercedes, millega sõidab eramuuseumi omanik Teearu. Samuti peaksid olema stardis 1948. aasta Buick Super Eight, "muhud" ja muud haruldused. Väga vanade ja rariteetsete jõuvankritega talvisel ajal ei sõideta, sestap pole tõldautode paraadi oodata. Masinate keskmine vanus jääb 30 aasta piiresse, kuid enamik neist on tänaseks kas igapäevasest tänavapildist kadunud või kohtab nende suguvendi harva.

Uunikute talverallit ei tohi võtta ei tavalise sportliku rahvaralli ega ka vanatehnika paraadsõiduna. Tegu on lõbusa klubilise väljasõiduga talvisesse loodusesse etteantud legendi alusel, mis on kokku pandud vanatehnikasõprade mitte kõige tavapärasemaid radu käivates mõtetes. Browni liikumist meenutava tegevuse ohjamiseks on rajal ajakontrollpunktid, millesse võiduajajad peavad jõudma õigeaegselt. Samas, kui keegi sinna mingil põhjusel ei jõua, pole sellestki midagi hullu.

Võidu sõitmine ja võitmine ei ole sel üritusel esmatähtsad, olulisemad on hea tuju, stiilne sõiduk ning meeskonna täiuslik ajastutunnetus. Väikest sportlikku momenti lisavad mõned kiiremad lisakatsed kinnistel radadel, kuid need on valitud ohutud ja aeglased. Lõunapausi ajal Vihula mõisas saab näha kogu kirevat seltskonda ja nende sõidukeid. Esimene auto peaks Vihulasse jõudma kell 12.

Sellelgi aastal valitakse välja stiilseim võistkond. Oluline on nii jõuvankri kaunistamine kui kogu ekipaaži välimus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing