K-kohukese reklaami loojad astuvad kohtu ette

10. veebruar 2006, 14:55

Tallinna linnakohtus algab veebruari teisel poolel kohtumenetlus Keskerakonna valimiskampaaniaks peetud K-kohukese reklaami loojate ja levitajate üle.

Linnakohtus tuleb 22. veebruaril arutamisele väärteoasi AS-i Idea AD, Media Planning Group Eesti OÜ, Mark Eikneri ja Paavo Pettai suhtes, vahendab ETV24.

Politsei süüdistab neid eksimises kohaliku omavalitsuse valimiste seaduse sätte suhtes, mis käsitleb vastutust poliitilise välireklaami avalikustamisele kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Juhtumit uurinud Põhja politseiprefektuur tellis menetluse käigus ekspertiisiakti ka Tartu ülikooli semiootikutelt, kes tunnistasid K-kohukese plakatid Keskerakonna poliitiliseks välireklaamiks.

Reklaamiagentuuri Euro RSCG Idea strateegiline juht ja Idea asutajaliige Paavo Pettai on ka ise Keskerakonna liige ning toetas erakonda möödunud aasta III kvartalis 2000 krooniga. Mark Eikner on ettevõtte tegevjuht ning samuti ettevõtte asutajaliige.

Tarbijakaitseamet on K-kohukese reklaami tootmise ja avalikustamise eest AS-i Idea AD juba karistanud 25 000 krooni suuruse trahviga. Amet leidis, et ettevõte on rikkunud reklaamiseadust, kuna tegemist eksitava reklaamiga, milles ei tule reklaamitav toode piisavalt selgelt välja.

Riigiprokuratuur alustas detsembris kriminaalmenetluse, kontrollimaks, kas K-kohukese reklaami näol võttis Keskerakond vastu varjatud annetuse.

Vabariigi valimiskomisjon on leidnud, et poliitilise välireklaami keelu ajal reklaamiti K-kohukesi nii, et see oli ühemõtteliselt seostatav valimistel kandideerinud Keskerakonnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing