Tallinnas napib kõrgeima kvaliteediklassiga büroopindade pakkumisi

Marko Kivirand 13. veebruar 2006, 00:00

Ehkki Tallinnas on äripindade pakkumiste arv suur, siis korralikku bürood kõrgeima, s-o A-klassi hoonesse on üsna keeruline saada.

Just A-klassi büroohooned on 100% täidetud ning nõudlus ületab selgelt pakkumist. Käesoleval aastal on turule tulemas mitmed büroohooned, mis peaksid mõningal määral leevendama nõudlust tipptasemel büroode järele.

Viimase aasta-pooleteise jooksul on Tallinna äripindade turule tulnud mitmeid büroohooneid: City Plaza, Admirali Maja, Pärnu mnt 102c, Mustamäe tee 46, Paldiski mnt 27/29.

On veel mõned väiksemad majad, mis läinud kuni kolmele ettevõttele üüriks.

Kõigi nende büroopindade puhul on tegemist A-klassi hoonetega, kus on kõik vajalik kaasaegseks äritegevuseks.

Selle aasta keskel või lõpupoole valmivad Pärnu mnt 139e, Pärnu mnt 153, Katusepapi 8, Ülemiste City, Foorumi esimene etapp Narva mnt alguses ja Rävala pst 4, viimane on peaaegu juba valmis.

Asukohalt on kõik need büroopinnad küll erinevad, aga pakutavad tingimused on üldjuhul samal tasemel.

Iga hoonel on oma plussid ja miinused, näiteks mõne hoone puhul on parkimine suuremaks probleemiks kui teisel. Mustamäe tee äärne piirkond on muutunud aja jooksul üha enam populaarsemaks, kuid samas tekib ka autosid järjest enam juurde, parkimisruumi aga mitte.

Parkimisolukord on otsustavaks saanud nii mitmelegi suurfirmale, kellel on vähemalt viisteist autot ühe büroo kohta.

Kesklinna piirkonnas leevendavad parkimisprobleeme parkimismajad, mis on reeglina uuematele hoonetele juurde või sisse ehitatud.

Paraku ei saa ka sinna kõik üürnikud/omanikud endale parkimiskohta soetada, sest sealne nõudlus on väga suur ning ka ettevõtteid rohkem. Kesklinnas on plussiks, et tihti on 200-300 meetri raadiuses alternatiiviks mõni teine parkimismaja või parkla.

Kesklinna piirkonnas on parkimine enamasti tasuline ja keskmine hinnaklass on ca 1000 krooni kuus ühe auto kohta.

Kesklinnast väljaspool on keskmine parkimishind ca 250 krooni kuus ühe auto kohta, aga suures osas on äärelinnas parkimine siiski tasuta.

Kui kliendil ei ole esmatähtis omada bürooruume linna südames, vaadet kesklinnale või vanalinnale, siis liigutakse kulude kokkuhoiu eesmärgil järjest enam kesklinna lähipiirkonda või äärelinna aladele.

Mida kaugemale linna südamest liikuda, seda rohkem ka büroopindade hinnad alanevad. Tallinna südalinna A+ ja A-klassi büroohoonete keskmine üürihind on vahemikus 180-200 krooni ruutmeeter, millele lisanduvad kommunaalmaksed ja käibemaks.

Seevastu väljaspool südalinna kõigub heal tasemel büroopindade üürihind keskmiselt 140-170 krooni vahel, millele lisanduvad samuti kommunaalmaksed ning käibemaks.

Kõige suurema nõudlusega piirkonnad on kesklinn, Kristiine ning viimasel ajal ka Mustamäe piirkond.

Enim nõutakse 100-300 ruutmeetri suuruseid büroopindu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing