Grindeks kavatseb ravimit Mildronate Venemaal tootma hakata

Annika Matson 13. veebruar 2006, 14:30

Läti suurim ravimitootja Grindeks plaanib hakata tootma ravimit Mildronate Venemaal, teatas firma börsile.

Grindeksi nõukogu esimees ja firma suurim aktsionär Kirovs Lipmans andis 13. veebruaril intervjuu ajalehele Delovie Vestji, kus tutvustas lähemalt kompanii tulevikuplaane.
Hetkel peab Grindeks läbirääkimisi asjast huvitatud osapooltega, et hakata osasid firma ravimeid, nagu näiteks Mildronate tootma Venemaal, kuna Venemaa on selle ravimi osas firma suurim turg.

Ligikaudu 70% Grindeksi käibest tuleb kahest tootest – peamiselt südameravimi Mildronate ja vähiravimi Ftorafur müügist. Äripäev kirjutas mullu 2. mail, et Mildronate tootmise patendikaitse aegub 2006. aastal.

Tallinna Farmaatsiatehase emafirma Grin­deksi jooksva aasta oodatav käive on 40 miljonit latti (900 mln kr) ja kasum ligikaudu 5,8 miljonit latti (130,4 mln kr).

Firma pikaajaline plaan näeb ette, et aastaks 2009 ulatub firma käive 70 miljoni latini. Ligi pool ehk 35 miljonit latti käivet loodetakse selleks ajaks saavutada ravimiga Mildronate. Grindeksil on kavas registreerida oma kaubamärgid paljudes riikides üle terve maailma.

Sooviga saavutada sellist kiiret käibe kasvu. Grindeks ei eitanud võimalust, et laiendab oma ettevõtte tegevust ning võimalik on ka teiste ravimifirmade ülevõtmine tulevikus.

Täna kell 14:25 maksis Grindeksi aktsia Riia börsil 5,9 latti ja oli 0,17% plussis.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing