PM: ELi 52 miljardist läheb lõviosa keskkonnale

13. veebruar 2006, 08:12

Eestile seitsmeks aastaks eraldatavast ligi 52 miljardist ELi abikroonist saab esialgse kava järgi suurima tüki keskkond – 13,4 miljardit krooni.

Struktuurifondidest tuleva ligi 52 miljardi krooni jagamise ettepanekud koostasid kõigi ministeeriumide ametnikud, tänasel erakorralisel valitsuse kabinetiistungil lähevad need esimest korda poliitikute kätte, kirjutab Postimees.

Lisaks 13,4 miljardile kroonile, mis läheb keskkonnale, eraldaksid ametnikud veel 11 miljardit haridusküsimuste lahendamiseks, 11,8 miljardit ettevõtluse ja teaduse arendamiseks, 9,4 miljardit krooni infrastruktuuri edendamiseks ning kuus miljardit piirkondlikuks arenguks.

Raha on mõeldud kasutamiseks aastail 2007–2013.

Et see on esialgne ettepanek, ei soostunud rahandusministeerium seda veel pikemalt kommenteerima. Mitteametlikes vestlustes rõhutatakse, et need on spetsialistide ettepanekud, mitte poliitikute koostatud dokument, ja jaotused määrati selle järgi, kes suutis oma vajadusi veenvamalt tõestada ning poliitilisi eelistusi pole sealt veel mõtet otsida.

Riigil tuleb 52 miljardile omalt poolt lisada vähemalt 9,1 miljardit krooni, sest uuel eelarveperioodil peab riik projekte rahastama ca 15 protsendi ulatuses saadavast toetusest – see on sätestatud ELi eelarve kokkuleppes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing