Soome tahab sinna tulevad välisfirmad eelregistrisse kanda

13. veebruar 2006, 13:21

Soome rahandusministeeriumis koostatakse kevadeks seaduseelnõu, mis nõuab Soome tulevatelt välisfirmadelt enda registreerimist eelregistris.

Sel moel loodab Soome välisfirmasid paremini kontrollida, et need maksavad Soomes korralikult makse ja täidavad töölepingut. Selle poolt on Soome ametiühingute keskliit (SAK), vastu aga majanduse keskliit (EK).

Sinna registrisse peaks end kandma iga firma, mille töökomandeering Soome ületab kaheksat päeva, arvas Kauppalehtis Soome ametiühingute keskliidu peajurist Jorma Rusanen. Tema sõnul võiksid välja jääda ajutised käigud Soome, näiteks kui firma saadab töötaja kuuks ajaks Soome mingit masinat kokku panema.

Soome majanduse keskliit peab uut algatust eelregistreerimise kohta liigseks bürokraatiaks. „Soomel on vaja firma kohta infot ainult juhul, kui välismaine tööandja on Soomes maksekohuslane. Maksulepingute põhjal hakatakse Soomes makse maksma alles kuue kuu ja mõnel juhul 12 kuu järel,” ütles EK maksuekspert Tero Honkavaara.

Soome rahandusministeerium tahab SAK survel teha parandust ka maksuseadusesse, et näiteks Eestist Soome tulevat tööjõudu saaks maksustada Soomes. EKle ei meeldi ka see parandus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing