ÄP 5 aastat tagasi: Ettevõtjad taunivad valitsuse tegevust

ÄP 14. veebruar 2006, 00:00

Äripäev kirjutas 14. veebruaril 2001, et valitsus kiitis oma eilsel istungil heaks riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu, aga rikkus sellega kokkulepet ettevõtlusorganisatsioonidega, nagu teatas ETTK tegevdirektori asetäitja Tarmo Kriis.

Valitsuse ja ettevõtlusorganisatsioonide vahelise koostöömemorandumi kohaselt informeerib valitsus neid organisatsioone ja konsulteerib nendega kõigi neid puudutavate eelnõude ettevalmistamisel. Riigihangete seadus puudutab otseselt ettevõtjaid, kes olid ka eelmise aasta sügisel vastu võetud riigihangete seaduse muutmise algatajad. Kuigi ettevõtlusorganisatsioonidel oli valitsusega kokkulepe, et seadusemuudatust ei kiideta heaks ega saadeta Riigikogusse enne, kui ettevõtjate organisatsioonid on selle kooskõlastanud, eiras valitsus kokkulepet, kiites heaks seaduse eelnõu tööversiooni. ETTK on seisukohal, et seaduseelnõuga tuleb enne selle vastu võtmist veel tõsist tööd teha.

Hetkeseis: Riigihankeseadust parandatakse pidevalt ja nüüdseks on tööandjad teinud mitmeid muudatusettepanekuid, ent nendega ei ole omakorda rahul väikeettevõtjad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing