Olümpiakuld aitab aknaid ja jopesid müüa

Villy Paimets 14. veebruar 2006, 00:00

OÜ Fenster Grupp tegevjuhi Maksim Novikovi sõnul tuli eile tellimusi hinnanguliselt kaks-kolm korda rohkem kui tavalisel veebruarikuu päeval. "Telefon heliseb kogu aeg," ütles Novikov eile lõunal.

"Eelmine kord, kui sellise kampaania tegime, ei saanud tüdrukud Narva poes kell kümme õhtul ka veel uksi kinni panna, nii palju rahvast oli," meenutas Novikov.

Eile lõunaks oli Fensterist tellitud juba sadakond akent, mida on kordi rohkem kui tavaliselt.

"Veebruar on muidu tavaliselt vaikne kuu," märkis Novikov, lisades, et proovis just Mustamäe esindusse helistada, aga keegi telefonile ei vastanud. "Ilmselt on seal tööd palju," rõõmustas Novikov.

Novikov ütles, et pooldab lühiajalisi kampaaniaid, järgmine võimalus poole hinnaga aknaid soetada võib avaneda juba lähipäevil, juhul muidugi, kui keegi eestlastest end pjedestaalile suusatab. "Me reklaamiks parema meelega kvaliteeti, aga turg nõuab allahindlust," ütles ta.

Novikovi sõnul pole enamik konkurentidest tegelikult juba mitu aastat n-ö letihinnaga aknaid müünud. "Kogu aeg on allahindlused," ütles Novikov.

Aknatootja mullune käive ulatus umbkaudu 65-70 miljoni kroonini, andmed on hetkel veel esialgsed.

Ka Extreme Spordi nimelisi kaupluseid haldava Ekstreemspordi ASi asutaja ja juht, Eesti Purjelaua Liidu juhatuse esimees ja surfaja Erno Kaasik kinnitas, et allahindlus on poed rahva täis toonud. "Selgelt rohkem kui tavalistelt," ütles Kaasik. Sagimine oli tema sõnul toimunud juba hommikust peale.

Kaasik arvas, et päeva läbimüük tuleb keskmisest viis korda suurem.

Võimaliku kahjumisse jäämise kohta arvas Kaasik, et seda ei oska veel öelda, aga pigem võetakse võimalikku kahjumit reklaamina. "Ega ta hea ei ole sellise hinnaga müüa," lausus Kaasik.

Kaasiku sõnul teavitasid nad olümpia ajal toimuvatest allahindlustest püsikliente ning üllitasid ka viimase Eesti Ekspressi vahel reklaamlehe.

Küsimusele, et kuna juba kolmandal olümpiapäeval tuli kuld, kas mõtlete järgmistele päevadele hirmuga, vastas Kaasik: "Mis siin ikka, elame üle!" Oma lubadustest Extreme Sport Kaasiku sõnul taganema ei hakka. "Kindlasti mitte, me toetame Eesti sportlasi, elame neile kaasa ja jagame fännide rõõmu," lausus Kaasik.

Kristina Šmiguni olümpiavõidust püüavad kasu lõigata ka Eesti Post, kes laseb välja temanimelise postmargi, ja Sampo Pank, kes lubas veebruaris sõlmitud 6kuulistele Eesti krooni tähtajalistele hoiustele 30 protsenti tavalisest kõrgemat intressi maksta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing