Põlenud Saue masinatehas jätkab peagi

Martin Hanson 14. veebruar 2006, 00:00

"Oleks te minuga reedel rääkinud, oleksin kindlasti öelnud, et tegemist on katastroofiga. Täna aga on selgunud tõde, et tegelikult ei ole kahju nii suur, kui algselt paistis," rääkis FORS MV pressiesindaja Ulrika Fors.

Fors lisas veel, et põleng ehk röövis nende tööst vaid kaks nädalat ja seda tänu suurele ekspordile.

"Samuti päästis meid see et enamik meie tootmisest oli viidud üle paar kuud vanasse 30 miljonit krooni maksnud ja 4000ruutmeetrisesse tootmishoonesse. Lisaks päästis see, et tuli ei pääsenud keldrist kaugemale," lisas Fors.

Pealtnägijate sõnul paiskus reede varahommikul Sauel Pauligi tehase kõrval asuvast FORS MV hoonest taeva poole suitsusammas.

Tõenäoliselt sai põleng alguse värvitsehhis süttinud ventilatsioonišahtist.

Fors märkis veel, et ainus pikemaajaline probleem on logistikaga, kuid ka see peaks lahenema. Oluline on tema sõnul see, et töötajatega on kõik korras.

"Kahju ulatub kindlasti miljonitesse kroonidesse, raske öelda muidugi kui palju täpselt," lisas Fors.

FORS MV Saue tehas oli kindlustatud ERGO Kindlustuses. Summat, mis kindlustuspoliisil õnnetusjuhtumi puhul seisab, ei avalikustanud ei Fors ega ka ERGO Kindlustus.

"Võin öelda, et kahjunõudega tegeletakse, kuid midagi täpsemalt asja kohta öelda ei saa. Seda keelab seadus," ütles ERGO pressiesindaja Hille Karm.

Sauel 1997. aastast metsaveotraktoreid ja tõsteseadmeid tootev FORS MV on 1992. aastal loodud ettevõte, mis on küll rootslastest juhtkonna ja omanikega, kuid siiski Eesti firma.

2004. aasta lõppes ettevõttel 171 miljoni kroonise käibe ning 20 miljoni kroonise puhaskasumiga.

FORS MV omab edasimüüjaid enamikus Euroopa riikides, sealhulgas Saksamaal, Inglismaal ja Poolas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing