EPL: Soomlaste projekt ühendab Saue Tallinnaga

14. veebruar 2006, 07:22

Tallinn astub suure sammu Sauele lähemale, kui Soome ärimehed viivad ellu oma plaani ehitada Pärnu maantee äärde hiiglaslik tööstus- ja kaubanduskompleks.

Tegu on firmaga Chester Universal, millele kuulub Pärnu maantee ääres Vanamõisa külas üle 60 hektari maad, kuhu kavatsetakse rajada tõeline jaekaubanduse, laomajanduse ja kergetööstuse keskus. Milline hakkab ala välja nägema, selgub kevadel, kui detailplaneering on valmis. Igatahes investeerivad soomlased sinna sadu miljoneid, et mitte öelda mitu miljardit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Chester Universal on 2004. aastal asutatud firma, mille omanikud on Trigon Capital, Soome investeerimisfirmad Assetman ja Hermitage. Viimasega on seotud Soome tuntumaid börsiaktsionäre Peter Fagernäs. Lisaks kuulub Chester Universali investorite ringi puuvilja hulgimüüja Karlskroona omanik Pertti Laine ning ralli maailmameistri Tommi Mäkineni endine mänedžer Timo Jouhki.

“Meie huvi on arendada piirkonda nii, et see oleks Saue ja Tallinna huvides,” ütles Trigon Capitali nõukogu esimees Joakim Helenius. Ta ei soovinud täpsemalt valgustada, mida alale plaanitakse. “Aga ütleme nii, et kui kõik läheb, nagu kavandame, loob see hulga töökohti ja uusi teenusepakkujaid,” ütles ta.

Chester Universali juhataja Ülo Adamsoni sõnul toob firma piirkonda “uue kaubandusformaadi” täienduseks ETK Maksimarketile, mis asub linnast väljasõidul Pärnu maantee ääres ning mille külastatavus on kasvanud. “Ala muutub regionaalseks keskuseks, kust möödub suur autoliiklus Pärnu ja Riia suunal,” ütles Adamson.

Elamuehitust Chester Universali alale Adamsoni kinnitusel ei plaanita, ka ei ole eesmärgiks luua tehnoparki, nagu Tänassilma kohe teisel pool Pärnu maanteed veidi linna pool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing