EPL: Trollikoondis tahab linna äärealade vallutamiseks hankida diiseltrollid

14. veebruar 2006, 07:37

Trollikoondis tahab riigihankega soetada esimesed hübriidtrollid, mis lubaks avada trolliühenduse ka kohtadesse, kuhu kontaktliinid ei ulatu.

Mullu suvel Tallinna trolli 40. sünnipäeva tähistamisel nimetas Tallinna trammi- ja trollibussikoondise juhatuse esimees Toomas Sepp tulevikusoovina superkondensaatori või akudega trolli, mis suudaks sõita kontaktliinideta kümme kilomeetrit ning muudaks võimalikuks Õismäe ja Mustamäe vahelise trolliühenduse. Pool aastat hiljem on plaanid paisunud. Kahe linnaosa vahelise ühenduse loomise asemel valmistub koondis ampsama suuremat suutäit, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Tänapäeval välja tulnud uue põlvkonna trollibussile on võimalik lisada diiselgeneraator, mis lubab kuni 200 kilomeetrit sõita ilma kontaktvõrguta,” kirjeldas Sepp.

Sepp on väljavaatest vaimustatud ja lubab 28 trolli ostuks korraldatava rahvusvahelise riigihanke ettevalmistusse kaasata kogu koondise ajupotentsiaali. “ Kesklinnas sõidaks troll keskkonnasõbralikult ja edasi diisliga,” selgitas ta.

Rahvusvaheline riigihange 28 uue trolli ostuks on kavas välja kuulutada märtsis. Riigihankekomisjoni esimehe Leonid Mihhailovi sõnul saadakse sel nädalal hinnapakkumised Tšehhi, Saksa, Austria ja Ungari firmadelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing