PM: Põlevkivitüli viib Vene ja Eesti firma kohtusse

14. veebruar 2006, 07:45

Lisaks Narva Elektrijaamade ja Venemaa firma Leningradslanets põlevkivitöötlemise kohtuvaidlusele süüdistab idanaaber Eestit ka poliitilistes võtetes.

Kui Eesti suursaadik Marina Kaljurand 7. veebruaril Leningradi oblasti administratsiooni külastas, teatas oblasti asekuberner Grigori Dvas, et enne põlevkivivaidluse lahendamist ei saa Eesti Venemaalt nõusolekut Narva uue silla ehitamiseks, vahendab Postimees 8. veebruari Venemaa päevalehte Kommersant.

Dvas ütles kohtumisel Kaljurannaga, et Venemaa hinnangul oli Eesti otsus peatada Venemaaga põlevkivi töötlemise koostöö «poliitiline ja juriidiliselt alusetu».

Asekuberner lisas, et Venemaa ei kavatse teha põlevkivivaidluses järeleandmisi ning et Venemaa välisministeerium on juba sidunud Narva uue silla ehitamise põlevkivi-teemaga.

Eesti suursaadik vastas Kommersandi teatel Dvasile, et Eesti otsust peatada põlevkivitöötlemise koostöö Venemaaga ei tohi nimetada ebaseaduslikuks enne arbitraažikohtu otsust.

Moskva Eesti suursaatkonna pressiesindaja Franek Persidski kinnitas Postimehele, et Kommersandis kirjutatu vastab tõele, kuid märkis, et saatkond ei soovi midagi sellele lisada.

Samas ei rääkinud Eesti ja Vene välisministeeriumi esindajad viimasel, 9. veebruaril toimunud kohtumisel Moskvas Narva sillast midagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing