Lisaks Narva Elektrijaamade ja Venemaa firma Leningradslanets põlevkivitöötlemise kohtuvaidlusele süüdistab idanaaber Eestit ka poliitilistes võtetes.
Kui Eesti suursaadik Marina Kaljurand 7. veebruaril Leningradi oblasti administratsiooni külastas, teatas oblasti asekuberner Grigori Dvas, et enne põlevkivivaidluse lahendamist ei saa Eesti Venemaalt nõusolekut Narva uue silla ehitamiseks, vahendab Postimees 8. veebruari Venemaa päevalehte Kommersant.
Dvas ütles kohtumisel Kaljurannaga, et Venemaa hinnangul oli Eesti otsus peatada Venemaaga põlevkivi töötlemise koostöö «poliitiline ja juriidiliselt alusetu».
Asekuberner lisas, et Venemaa ei kavatse teha põlevkivivaidluses järeleandmisi ning et Venemaa välisministeerium on juba sidunud Narva uue silla ehitamise põlevkivi-teemaga.
Eesti suursaadik vastas Kommersandi teatel Dvasile, et Eesti otsust peatada põlevkivitöötlemise koostöö Venemaaga ei tohi nimetada ebaseaduslikuks enne arbitraažikohtu otsust.
Moskva Eesti suursaatkonna pressiesindaja Franek Persidski kinnitas Postimehele, et Kommersandis kirjutatu vastab tõele, kuid märkis, et saatkond ei soovi midagi sellele lisada.
Samas ei rääkinud Eesti ja Vene välisministeeriumi esindajad viimasel, 9. veebruaril toimunud kohtumisel Moskvas Narva sillast midagi.
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele